Proč se mi nedaří zhubnout? Nepodceňte těchto 5 důvodů.

Nebudeme si nic nalhávat. Pokud se hodnota na váze neustále zvyšuje a vy už si nevíte rady, je na čase najít původce problému. Často je problém na očích, jen my ho nevnímáme. A právě proto tu pro vás máme pár tipů, které vám mohou pomoci najít "lék" na tento neduh.

Ano, nejdůležitější roli hraje jídelníček v kombinaci s dostatkem pohybu, avšak nesmíme opomenou ani faktory jako stres, nekvalitní spánek nebo únava.

proč nemohu zhubnout?

1. Jíte moc cukru, a asi o tom ani nevíte

Někdy se to nezdá, ale zkusili jste si někdy sepsat, co vše za den sníte? Zmrzlina, limonáda, bonbony, kávy ale i ovocná šťáva, banán nebo dortík při cestě domů, jsou stálice na seznamu. Ovšem, často se z nich stává rutina a my na ně rádi zapomínáme.

A co víc, mnohé studie spojují příjem cukru nejen s přibíráním na váze, ale i zvýšeným rizikem chronických onemocnění, jako je cukrovka 2. typu nebo srdečně-cévní onemocnění. Tak co takhle cukr trochu v jídelníčku omezit?

Kromě klasických kalorických a cukrových bomb dávejte pozor i na BIO a "domácí" limonády v kavárnách a restauracích. Často je proklamují jako zdravé, chutné, super... Ale opak je pravdou. I v nich je cukr, často ve vysoké koncentraci.

2. Sedavé zaměstnání? Zkuste se i tak hýbat.

Sedavý způsob života se často významně podílí na rozvoji chronických onemocnění a přibírání na váze. Co si budeme nalhávat,úředníci, řidiči nebo recepční často trpí. Navíc, pokud ještě po večerech vysedáváme u seriálů, moc si nepomůžeme.

Co takhle krátká procházka namísto sledování televize po nedělním obědě? Nebo cesta do práce na kole, či jen trochu prodloužit dobu chůze a vydat se na další zastávku? Každá drobnost pomůže ve snaze zhubnout, věřte mi.

Hubnutí při sedavém zaměstnání nemusí být tvrdým oříškem. Stačí jen chtít! Rádi vám pomůžeme. Zkuste třeba spalovače tuků, které vám mohou do začátku pomoci. Avšak nejsou zázračné!

hubnuti-nemohu-zhubnout

3. Kvalitní spánek? Základ všeho!

Již maminka nám říkala, že máme chodit včas spát. A vlastně nám tím prospěla. Spánek je klíčovým faktorem pro naše zdraví obecně. Proto právě nedostatečný spánek může být důvodem přibírání na váze.

Pokud nespíte dost, má to vliv na hladinu hormonů, které řídí pocity sytosti a hladu. S tím souvisí fakt, že ve chvíli, když vás přepadne chuť na sladké, podlehnete chuti a nebudete se omezovat.

Takže až to na vás přijde, ulehněte a zrelaxujte. Kvalitní spánek dokáže vyřešit mnoho potíží, nejen s hubnutím.

Někdo to není jen tak jednoduché, avšak základní pravidla jsou jasná. Pokud máte se spánkem problémy, zařaďte k večeru pohybovou aktivitu, omezte modré světlo - zírání do telefonu či na obrazovku PC, pohlídejte si příjem kofeinu a ideálně choďte spát v přibližně stejný čas.

4. Jste ve stresu? Pak zbystřete!

Pokud se cítíte vystresovaní, může to mít vliv na nárůst naší váhy. Není to pravidlem, ale zpravidla lidé ve stresu jsou náchylnější k růstu váhy. A přitom za to prostě nemůžeme. Problémy v práci, strach o děti nebo cokoliv dalšího může vyvolat úzkostný stav.

Nicméně jsme každý jiný, a naopak na stres můžeme reagovat i nechutí k jídlu a pak bude následovat spíš ztráta kil. Tady je to opravdu na každém, aby sledoval dopad stresu.

Jestliže je stres váš strašák a vy potřebujete relax, zkustse následující triky. Máme na mysli jógu, meditaci nebo vyrazit občas do přírody, nadýchat se čerstvého vzduchu.

5. Nejíte moc kalorií?

Pokud nemáte upravený jídelníček, zkuste si každý den napsat, co jste snědli. A opravdu poctivě, žádné uzobávání či polotovary na oběd. Zkuste se zaměřit trochu více na svou stravu. Promyslete, co si daný den dáte a občas si najděte, jaká je kalorická hodnota daného pokrmu.

Jako svačinku zkuste například energetické tyčinky, případně zkuste proteinovou. Volba je na vás... Lepší, než dortíček a sladká káva po cestě z práce, věřte mi.

Budete možná překvapení, kolik toho za celý den sníte.

banner-ladylab